facebook

neērtības pilsētā

        Pa pilsētu skrituļot ir aizraujoši, bet jābūt arī nedaudz sagatavotam. Pirms dodies pilsētā, iemācies bremzēt un pārlēkt šķēršļus Ar nūjām tev būs daudz vieglāk un drošāk pārvietoties urbānā vidē!

        Faktori, kas traucē skrituļot, ir slapjš ceļa segums, stiprs pretvējš, bruģis, it īpaši bruģis, kas likts paralēlās(taisnās) strīpās(kā Ziedoņdārzā). Uzmanies no šīm strīpām, jo tajās, iekļūstot ritenim, vari nokrist. Labs bruģis ir uz Kr.Barona ielas celiņa, pa to var normāli braukt(izņemot, krustojumos, kur ir super slidenais granīta bruģis).

Slapjš ceļa segums.

 

       Slapjš asfalts ir ļoti nepateicīgs, lai atgrūstos ar slidām, jo kājas izslīd, un braukšana pa to prasa daudz lielāku piepūli. Uz slapja seguma ieteicams netaisīt dažādus manevrus, kurus veic uz sausas virsmas. Jāņem vērā, ka bremzēšanas ceļš daudzkārt pagarinās. Uz slapja asfalta nūjas ir neatsverams palīgs, it īpaši, ja jāslido pret kalnu.

Pretvējš.

 

        Plānojot izbrauciena maršrutu, jāņem vērā vēja virziens, it īpaši, ja ir stiprs vējš. Pret stipru vēju braukt ir ļoti nekomfortabli, tādēļ cenšaties izmantot ielas ar blīvu apbūvi,  kas neļauj vējam ieskrieties.

 

Slikts ceļa segums.

 

Jo grubuļaināks segums, jo grūtāk nobremzēt - slikta  saķere ar virsmu, ņem to vērā. Pa bruģi, kas likts paralēlās(taisnās) līnijās, jābrauc izteikti skujiņā.

 

© 2017, Langaslaivas

Citi projekti :

neērtības pilsētā
neērtības pilsētā
neērtības pilsētā
neērtības pilsētā
neērtības pilsētā